Biznes i finanse

zondacrypto sponsorem i oficjalną giełdą kryptowalut włoskiego klubu Juventus F.C

zondacrypto, jedna z największych i najściślej regulowanych giełd kryptowalut w Europie, ogłosiła swoje oficjalne sponsorowanie włoskiego klubu piłkarskiego Juventus F.C. To strategiczne posunięcie ma na celu umocnienie pozycji giełdy na Półwyspie Apenińskim, gdzie działa od 2022 roku, po uzyskaniu licencji na działalność od włoskiego regulatora Organismo Agenti e Mediatori.

Ostatnio można zauważyć znaczący wzrost zainteresowania kryptowalutami na całym świecie. Jest to częściowo wynikiem pojawienia się pierwszych bitcoinowych ETF na nowojorskiej giełdzie, a częściowo zwiększonego zainteresowania alternatywnymi formami inwestycji w celu zrównoważenia skutków inflacji.

Kryptowaluty odgrywają coraz większą rolę w świecie sportu. Dzięki nim fani mogą mieć wpływ na decyzje klubu oraz wspierać finansowo swoje ulubione drużyny poprzez crowdfunding za pomocą NFT i tokenów. Zondacrypto zainicjowała tę nową erę, nawiązując współpracę z Juventus F.C. Firma nie tylko jest sponsorem, ale także oficjalną giełdą kryptowalut włoskiego klubu.

„Kryptowaluty stają się nieodłączną częścią krajobrazu cyfrowego, a Włochy znajdują się w czołówce państw pod względem wartości realizowanych transakcji. Klienci giełd potrzebują bezpiecznego, licencjonowanego środowiska do tradingu, w którym wszystko jest dostępne w rodzimym języku, włącznie z materiałami edukacyjnymi i obsługą klienta. Funkcjonalności te można znaleźć w tym momencie na zondacrypto, jednej z najmocniej licencjonowanych giełd w Europie. To m.in. z tego powodu przedstawiciele Juventusu uczynili nas oficjalną klubową giełdą kryptowalut. To otworzy nowe możliwości zarówno dla kibiców słynnego klubu, jak i dla użytkowników naszej giełdy” – mówi Przemysław Kral, CEO zondacrypto.

zondacrypto, jedna z największych i najściślej regulowanych giełd kryptowalut w Europie, została oficjalnym sponsorem włoskiego klubu piłkarskiego Juventus F.C. To strategiczne posunięcie ma na celu dalsze wzmocnienie pozycji giełdy na Półwyspie Apenińskim, na którym jest obecna od 2022 roku, od momentu uzyskania licencji na działanie przyznanej przez włoskiego regulatora Organismo Agenti e Mediatori.

W ostatnich tygodniach na świecie obserwuje się znaczący wzrost zainteresowania kryptowalutami. To po części efekt pojawienia się pierwszych bitcoinowych ETF na nowojorskiej giełdzie, a po części wzmożonego zainteresowania alternatywnymi rozwiązaniami inwestycyjnymi w celu neutralizacji efektu inflacji.

Kryptowaluty są obecne również w sporcie. Połączenie tych światów otwiera nowe możliwości wpływu kibiców na decyzje podejmowane przez klub czy pozyskiwania finansowania poprzez crowdfunding w postaci NFT i tokenów dla fanów. Dla zondacrypto naturalną konsekwencją tego trendu było podjęcie współpracy z uznaną drużyną piłkarską Juventus F.C. Firma ogłosiła, że staje się nie tylko sponsorem, ale także oficjalną giełdą kryptowalut włoskiego klubu.

„Z przyjemnością witamy zondacrypto jako naszego oficjalnego partnera w zakresie wymiany kryptowalut. Nasza współpraca ma na celu wsparcie międzynarodowej ekspansji spółki poprzez wykorzystanie siły i entuzjazmu naszej rozległej bazy fanów. Dla Juventusu kluczowe znaczenie ma współpraca z myślącym przyszłościowo, innowacyjnym i profesjonalnym podmiotem, a zondacrypto wyróżnia się jako wiodąca firma w swoim sektorze. Z niecierpliwością czekamy na to dynamiczne i udane partnerstwo w świecie kryptowalut” – powiedział Francesco Calvo, dyrektor zarządzający ds. przychodów i rozwoju piłki nożnej Juventusu.

Zondacrypto logo will be visible on the players’ jerseys of Juventus, as well as in the stadium during every match of the team.

The collaboration with Juventus F.C., whose strong representation includes Poles – Wojciech Szczęsny and Arkadiusz Milik, is not the first such venture for zondacrypto, also a sponsor of the Raków Częstochowa club. In collaboration with the current Polish Champion, the company has introduced solutions for its fans, enabling payments for tickets and season tickets using cryptocurrencies through its own zondacrypto pay payment platform. In the future, its implementation in the fan merchandise store is also planned.

Zondacrypto to jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, pochodząca z Polski. Od 2014 roku działa zgodnie z przepisami prawnymi, posiadając licencje operacyjne we Włoszech, na Litwie, Słowacji, w Estonii i Kanadzie. Giełda oferuje ponad 70 czołowych kryptowalut w parach z tradycyjnymi walutami (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH. Zondacrypto przyciągnęła już 1,2 milionów aktywnych użytkowników i rozwija się dynamicznie od początkowych funkcji jako giełda bitcoin.


Pochodzenie wiadomości: pap-mediaroom.pl

Częstochowa to miasto na prawach powiatu w północnej części województwa śląskiego. Jest położona nad rzeką Wartą. Częstochowę zamieszkuje ponad 200 000 mieszkańców co daje jej 13 miejsce pod względem liczby ludności.