Zdrowie i styl życia

Kawiarniane atrakcje w Częstochowie: dwie nowe kawiarenki

Dzisiaj zawarto umowy na dzierżawę dwóch fragmentów placu Biegańskiego po stronie północnej, co oznacza przybycie na plac ogródków gastronomicznych. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk zapewnia, że jest to pierwszy krok w kierunku powiększenia atrakcji na placu i poprawienia jego wykorzystania w sezonie letnim. Dotrzymano także wymogów estetycznych i konserwatorskich, co oznacza, że każda z kawiarenek będzie otoczona zielenią, a jej ogrodzenie będzie ozdobione kwiatami i roślinami.

Krzysztof Matyjaszczyk zaprasza mieszkańców i gości miasta do korzystania z przyjaznych miejsc, które mają zachęcić do dłuższych i częstszych odwiedzin placu Biegańskiego. Liczy się także na to, że zmiany wprowadzone na placu zachęcą do pozytywnej zmiany w przestrzeni miejskiej.

Centrum Usług Komunalnych, reprezentujące Miasto, zawarło umowy z dwoma częstochowskimi firmami – DMD Events Group oraz Orland – na dzierżawę placu Biegańskiego na dwa sezony letnie.

Kawiarenkę od strony ulicy Dąbrowskiego przywitała Monika Sikorska, reprezentująca agencję eventową, która będzie operatorem lokalu. W uroczystości uczestniczyli także wiceprezes RKS Raków Dawid Krzętowski oraz prezes Fundacji „Przyjaciele Rakowa” Marcin Rzeszowski. Natomiast kawiarenka od strony Kilińskiego zostanie otwarta przez spółkę Orland, którą reprezentował prezes zarządu Jakub Orleański.

DMD Events Group i Restauracja&Pub „Czeski Film” mają długoletnie doświadczenie w branży gastronomicznej. DMD Events Group jest właścicielem restauracji Grand Slam i sali bankietowej „Tango”, a także dostawcą usług cateringowych na dużych obiektach sportowych. Natomiast Restauracja&Pub „Czeski Film” to lokal znajdujący się przy ul. 1 Maja. Do Centrum Usług Komunalnych delegowali swoich przedstawicieli: dyrektorkę Katarzynę Ślęzak i naczelnika działu usług komunalnych Łukasza Kota.

Jak poinformowały przedstawiciele obu firm, instalacja i organizacja ogródków gastronomicznych ruszy niebawem. Restauracja „Czeski Film” oraz kawiarenka ze sportowym patronatem Rakowa Częstochowa planują otworzyć się dla klientów już w maju.


Na podstawie aktualności z serwisu: pap-mediaroom.pl

Częstochowa to miasto na prawach powiatu w północnej części województwa śląskiego. Jest położona nad rzeką Wartą. Częstochowę zamieszkuje ponad 200 000 mieszkańców co daje jej 13 miejsce pod względem liczby ludności.