Biznes i finanse

Prezes zondacrypto: już niebawem kryptowalutami będziemy płacić za codzienne, drobne zakupy

Według badania Kantar, około 20% Polaków jest świadomych istnienia kryptowalut, a 6% zadeklarowało ich posiadanie. Przemysław Kral, prezes zondacrypto, przekonuje, że podobny poziom świadomości był kilkanaście lat temu w przypadku internetu, a już teraz największe banki i instytucje finansowe zdają sobie sprawę z potencjału kryptowalut.

Token ZND zadebiutował na giełdzie zondacrypto 24 października w Monako, podczas uroczystej gali. Jego cena osiągnęła maksymalny poziom 1,425 PLN za sztukę, co oznaczało wzrost o 500 proc. Od tego czasu token jest dostępny na platformie ZND, giełdzie zondacrypto oraz na MEXC Polska i Bitmart.

„To kolejny milowy krok dla giełdy zondacrypto i całego, globalnego rynku kryptowalutowego. Własna >>waluta<<, czyli Token ZND, stanowić będzie motor napędowy i dopełnienie ekosystemu zondacrypto oraz Platformy ZND. Otwiera ona wiele możliwości pomnażania swoich środków, użyteczności i dostępu do nagród w ramach programu afiliacyjnego” – powiedział Przemysław Kral, prezes zarządu zondacrypto.

Na banknocie dolarowym widnieje napis >>In God We Trust<>Vires In Numeris<<. Siła tego systemu opiera się na zaufaniu do potęgi oraz racjonalności cyfr. W przeciwieństwie do tradycyjnych walut, dolary i inne pieniądze nie mają już pokrycia w złocie, a banki centralne nadmiernie je dodrukowują, obniżając ich wartość. Dlatego technologia blockchain stwarza nowy, bezpieczny standard dla klientów, będący odpowiednikiem złota.

Giełda kryptowalutowa to platforma umożliwiająca transakcje kupna i sprzedaży cyfrowych aktywów. Użytkownicy giełdy określają ceny kryptowalut poprzez handel między sobą.

Zondacrypto to jedna z największych giełd kryptowalut w Europie, wywodząca się z Polski i działająca na rynku od 2014 roku. Posiada licencje operacyjne we Włoszech, na Litwie, Słowacji, Cyprze, w Estonii, Szwajcarii i Kanadzie. Początkowo specjalizowała się w handlu bitcoinami, ale obecnie oferuje ponad 70 kryptowalut w parach z tradycyjnymi walutami (EUR, USD i PLN), stablecoinami (USDT i USDC) oraz BTC i ETH.

Podczas uroczystej gali w Monako poruszono także kwestie kondycji i przyszłości rynku kryptowalutowego, który obecnie przeżywa fundamentalne zmiany w związku z wprowadzeniem unijnego rozporządzenia MiCA (ang. Markets in Crypto-Assets). Celem tego rozporządzenia jest ochrona interesów użytkowników cyfrowych walut poprzez nałożenie szeregu wymogów na emitentów kryptoaktywów. Stanowi to pierwsze tak szerokie regulacje, które mają na celu zapewnienie transparentności i stabilności na rynku oraz ograniczenie ryzyka dla inwestorów w różne rodzaje kryptoaktywów.

„Od dawna przekonujemy, że objęcie naszej branży odpowiednimi regulacjami pomoże chronić inwestorów, walczyć z wykorzystywaniem kryptoaktywów do nielegalnej działalności oraz stworzy jasne reguły gry dla wszystkich uczestników rynku. Pozwoli także, w oparciu o spełnienie wymogów MiCA w jednym kraju członkowskim, na rozpoczęcie działalności w innym” – zauważył prezes zondacrypto.

Ok. 20 proc. Polaków słyszało o kryptowalutach, a 6 proc. deklaruje ich posiadanie – wynika z badania Kantar przeprowadzonego na zlecenie zondacrypto, jednej z największych regulowanych giełd krypto w Europie. „Z potencjału kryptowalut już dziś zdają sobie sprawę największe banki czy instytucje finansowe” – przekonuje Przemysław Kral, prezes zondacrypto.

24 października w sercu Monako, podczas uroczystej gali, zondacrypto ogłosiło listing (debiut) tokena ZND na swojej giełdzie. W dniu debiutu jego ceny osiągnęły górną wartość na poziomie 1,425 PLN za jedną sztukę ZND, co oznaczało maksymalny zysk na poziomie 500 proc. Token ZND jest dostępny zarówno na platformie ZND, jak i na giełdzie zondacrypto oraz na dwóch zewnętrznych giełdach: MEXC Polska oraz Bitmart.

„Jednocześnie jesteśmy wiarygodni w naszych deklaracjach: aby uzyskać oraz utrzymać licencje w państwach, w których już obecnie działamy, musieliśmy wykazać się maksymalną przejrzystością oraz bezpieczeństwem prowadzonych przez nas transakcji” – dodał.

Przemysław Kral zauważył, że kryptowaluty mają przewagi w porównaniu do tradycyjnych środków pieniężnych, takie jak większe bezpieczeństwo, szybkość i prostota wykonywania operacji finansowych.

„Przykładowo, przelew dolarowy w SWIFT-cie z Polski do innego kraju zajmie około trzech-czterech dni. Tymczasem przelew w kryptoodpowiedniku amerykańskiej waluty, czyli USDC, to kwestia kilkunastu sekund. Dodatkowo w każdej chwili, przy pomocy aplikacji, można te środki wymienić na >>tradycyjne<< dolary i wypłacić w najbliższym bankomacie” – powiedział prezes zondacrypto. Podczas panelu dyskusyjnego z udziałem m.in. prezesa Rakowa Częstochowa, Piotra Obidzińskiego, przywołano przykład sytuacji, gdy opłacenie transferu nigeryjskiego piłkarza za pomocą tradycyjnego przelewu bankowego okazało się nieskuteczne i konieczne było skorzystanie z kryptowalut.

Podczas wydarzenia w Monako zostało ogłoszone, że zondacrypto będzie sponsorem tytularnym czołowego zespołu kolarskiego CANYON//SRAM Racing. Katarzyna Niewiadoma, zwyciężczyni ostatniego wyścigu Tour de France Femmes avec Zwift, wzięła udział w ogłoszeniu współpracy.

„Innowacja i pasja są fundamentami naszej strategii, a z naszymi ambasadorami chcemy docierać z przekazem edukacyjnym i przełamywać kryptowalutowe stereotypy poprzez sport na jeszcze większą skalę. zondacrypto jest też kobietą, dlatego jako marka wspieramy kobiecy sport, sponsorując już m.in. Giro d’Italia Women i tenisistkę Magdalenę Fręch” – deklarował Przemysław Kral.

Giełda od dawna wspiera rozwój sportu, nawiązując współpracę z wieloma klubami i znanymi piłkarzami, takimi jak Wojciech Szczęsny czy Giorgio Chiellini. W lipcu zeszłego roku firma stała się strategicznym sponsorem Mistrzów Polski w piłce nożnej, czyli drużyny Raków Częstochowa, a w tym roku również podjęła współpracę z Pogonią Szczecin i Dzików Warszawą.

Zondacrypto aktywnie uczestniczy w międzynarodowych targach i konferencjach związanych z branżą kryptowalut. Współpracuje z Fintech Poland, Fintech & Insurtech Association of Slovakia oraz Swiss-Polish Blockchain Association, rozwijając także autorską platformę edukacyjną we współpracy z polskimi ośrodkami akademickimi. Dodatkowo, giełda posiada własną bramkę płatniczą – zondacrypto pay, umożliwiającą zakup m.in. karnetów na mecze Rakowa Częstochowa za pośrednictwem ich sklepu.

„Edukujemy społeczeństwo, ponieważ wierzymy, że kryptowaluty to przyszłość finansów, także tych osobistych. Już teraz współpracujemy z najważniejszymi, globalnymi organizacjami finansowymi i płatniczymi. Również banki oraz największe koncerny posiadają ogromne rezerwy walut cyfrowych. Nie mam wątpliwości, że już niebawem za drobne zakupy czy kawę będziemy na co dzień płacić przy użyciu kryptowalutowych portfeli” – podsumował prezes zondacrypto.


Źródło wiadomości: pap-mediaroom.pl

Częstochowa to miasto na prawach powiatu w północnej części województwa śląskiego. Jest położona nad rzeką Wartą. Częstochowę zamieszkuje ponad 200 000 mieszkańców co daje jej 13 miejsce pod względem liczby ludności.